Domy z bala cylindrycznego - Świerk/sosna/modrzew syberyjski!!! Istebna - Oferta nr 101854 - Oferteo.pl

Domy z bala cylindrycznego - Świerk/sosna/modrzew syberyjski!!!Cena do uzgodnienia

Do budowy domów z bali toczonych używamy drewna iglastego syberyjskiego może to być świerk, sosna lub modrzew syberyjski. Dzięki temu, że drzewa rosną w trudnych klimatycznie syberyjskich warunkach, mają bardzo małe roczne przyrosty a co za tym idzie duże zagęszczenie słoi co z kolei przekłada się na bardzo dobre parametry wytrzymałościowe takiego drewna. Dla budynków całorocznych stosujemy bale o gr 20, 22, 24, 26, 28, 30 lub 32 cm. W przypadku domków letniskowych można zastosować mniejsze przekroje.
Na teren budowy przyjeżdżają gotowe bale, zacięte i docięte na wymiar według projektu. Budynek przed dostawą jest uprzednio składany na zakładzie w Rosji co daje pewność, że dostarczone elementy na plac budowy będą do siebie pasować, a sama budowa pójdzie szybko i bez problemów. Bale przyjeżdżają na naczepach samochodów ciężarowych poukładane na paletach i ponumerowane.
Bale w narożnikach są łączone na węgły a na długość za pomocą dybli osikowych. Żłobione połączenia belek uszczelnia się uszczelką poliuretanową lub na życzenie klienta materiałami naturalnymi jak juta, uszczelnienie z konopi czy wełna owcza.
W przypadku bali toczonych w większości przypadków wszystkie ściany budynku wraz ze ścianami szczytowymi, działowymi poddasza i parteru mogą być wykonane z bali.

Polska
 
 


Liczba wyświetleń strony: 3724